in , , , , ,

Plesk panel unsuspend sorunu çözümü.

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz;

Esasen bu sorunun bir çok çözümü var tabiki. Ama piyasada bu konuya tam bir çözüm getirene de rastlamadım desem doğrudur. Domaine bağlı hosting paketinin açılış tarihi ” Sınırsız ” konumda değil ve bir tarihde bitecek şekilde ayarlanmış ise, domain o tarih geldiğinde plesk tarafından otomatik olarak Suspend hale getiriliyor. Siz yeniden Unsuspend hale almak istediğinizde aşağıdaki hata v.b. türevde hatalar ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunun çözümü için client e ait sorunlu domaini düzenle diyerek limitlerinde yer alan tarih bölümünü güncelliyorsunuz. Aşağıdaki görselde nasıl yapacağınız gösterilmiştir.

“Warning: The domain is still suspended for the following reason: ….. “

Plesk Unsuspend Sorunu

Plesk Unsuspend Sorunu

Bu yöntemi kullandınız ama siteniz hala pasif durumda.Çözümü nedir ?

Bu yöntem ile domaini unsuspend hale getiremedi iseniz. Yani siteniz aktif hale gelmemiş ise, benim size sunacağım yöntemi denemeniz gerekiyor. Çünkü bazen plesk bu tip durumlarda bu yöntem ile domaini aktif hale getirmiyor. Ki zaten sizin de büyük ihtimal böyle bir durumunuz oluştu.

Sorunu CMD üzerinden halletmeye çalışalım. Çözüm gayet basit. Sunucuya girin başlat > çalıştır ‘ a CMD yazarak konsolu açın.

Karşınıza komut satırları çıkacak. Bu aşamada plesk ‘in kurulu olduğu dizinde admin/bin klasöründe olmalısınız. domain.exe dosyası o klasör içinde yer alıyor. Bizim sorunumuzu çözecek olan dosya zaten domain.exe dosyası. Bu dizine geçmeniz için özel bir komut var zaten. Aşağıda yer alan komutları sırası ile komut satırlarına uygulayın. Başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Sitede sağ tıklama yasağı olduğu için aşağıdaki komutları ctrl +c kombinasyonu ile kopyalayınız ve konsol ekranına yapıştırınız.

Plesk’in kurulu olduğu dosyaların içindeki admin/bin yoluna ulaşmak için,

cd %plesk_bin%

Suspend durumda olan domaini Unsuspend hale getirmek için,

domain -u domain_adresiniz.com -status enabled

Site unsuspend konuma geldi. Sitenizi adres çubuğuna yazarak deneyebilirsiniz.Bu komutlar ile domaini kesinlikle unsuspend hale getirirsiniz. Sorununuz client ile ilgili ise ayrı bir komut çalıştırmanız gerekecek. Yani kısacası client kapalı ve açılmıyor ise aşağıdaki komutu kullanacaksınız. Bu komutun suspend olmuş domain ile ilgisi yoktur. Client kapalı değil ise bu komutu kullanmayın.

Kapalı Client hesabını açma komutu ,

client -u kullaniciadi -status enabled

İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Outlook Okunmayan Postalar Klasörü

Windows Plesk MailEnable Parola Sorma Sorunu